n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna
duże małe domyślna
Witamy na stronie Zespołu Szkół Ekonomicznych
XV Dzień Ochrony Danych Osobowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   
Środa, 27 Styczeń 2021 12:53

 XV Dzień Ochrony Danych Osobowych

28 stycznia 2021 roku

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomiu już po raz czwarty uczestniczą w prowadzonym przez Urząd Ochrony Danych Osobowych Ogólnopolskim programie edukacyjnym „Twoje dane – twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”. https://www.uodo.gov.pl/pl/p/tdts
28 stycznia 2021 roku, włączamy się w obchody XV Dnia Ochrony Danych Osobowych. Z tej okazji uczniowie klasy 1HPT oraz 1LGS, pod opieką Pani Małgorzaty Banaszkiewicz-Leszczyńskiej, wykorzystując informacje zawarte w poradach przygotowanych przez Urząd Ochrony Danych Osobowych, wykonali prezentacje multimedialne na temat ochrony danych osobowych i prawa do prywatności. 
alt
Tradycyjnie z okazji Dnia Ochrony Danych Osobowych do szkół włączających się w obchody tego święta Jan Nowak, Prezes Ochrony Danych Osobowych, wysłał list otwarty skierowany zarówno do dyrektorów i nauczycieli, jak i do rodziców oraz uczniów w załączniku:
 
 
I etap V Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   
Wtorek, 26 Styczeń 2021 10:36

Dnia 20 listopada  2020 odbył się I etap V  Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej.

Ze względu na sytuacje epidemiologiczną oraz tryb nauki zdalnej olimpiada przeprowadzona była on-line pod opieką techniczną pani Magdaleny Pawłowskiej.
Olimpiadę pisało 91 uczniów naszej szkoły z kierunków: technik logistyk i technik spedytor.
Miło mi poinformować nauczycieli i społeczność naszej szkoły, że do II etapu, który odbędzie się 5 marca 2021 zakwalifikowało się 21 uczniów:
Więcej…
 
Nowe zasoby biblioteki . PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   
Wtorek, 26 Styczeń 2021 10:34

Miło jest nam poinformować, iż Wydział Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego wzbogacił zasoby naszej biblioteki o książki, które zawierają informacje dotyczące zarządzania finansami w gospodarce i przedsiębiorstwach. 

alt

Więcej…
 
Egzaminy zawodowe w sesji letniej 2021 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   
Czwartek, 21 Styczeń 2021 13:01

 DEKLARACJA NA EGZAMIN ZAWODOWY W SESJI LETNIEJ 2021

 
Uczniowie i absolwenci przystępujący do egzaminów zawodowych w sesji letniej czerwiec-lipiec ZOBLIGOWANI SĄ do obowiązkowego złożenia DEKLARACJI przystąpienia do egzaminu zawodowego w sesji letniej CZERWIEC-LIPIEC 2021 roku w nieprzekraczalnym terminie  -   do dnia 07 lutego 2021 roku
 
W przypadku ponownego przystępowania do egzaminu przez zdających, którzy nie zdali tego egzaminu w sesji styczeń – luty 2021 – do 8 kwietnia 2021 r.
 
Deklarację można złożyć:
- osobiście w sekretariacie szkoły w godz.8.00-14.00,
- bądź wysłać skan e-mailem na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 
Uczniowie wysyłający deklarację e-mailem proszeni są o pobranie, wypełnienie i przesłanie deklaracji (może też być zdjęcie/skan) przystąpienia do egzaminu w sesji letniej 2021 roku do dnia 05.02.2021r.   
 
W tytule wiadomości proszę umieścić informacje wg wzoru:
Deklaracje na egzamin zawodowy w sesji letniej 2021 - symbol kwalifikacji - imię i nazwisko ucznia, klasa np. deklaracja na egzamin zawodowy w sesji letniej 2021, SPL.O1 , Jan Nowak, kl. 2 Lg1g
W ten sam sposób prosimy zapisać plik z deklaracją.
 
*nie złożenie deklaracji we wskazanym terminie jest jednoznaczne z brakiem możliwości przystąpienia do egzaminu zawodowego w danej sesji.
 
Wszelkie informacje dotyczące egzaminu zawodowego w formule 2017 i 2019 znajdują się na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie (Egzaminy zawodowe - CKE)
 
Termin ogłoszenia i przekazania szkołom wyników egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie dla sesji styczeń – luty 2021 to 31 marca 2021 r. 
 
Termin przekazania szkołom świadectw potwierdzających kwalifikacje w zawodzie dla sesji styczeń – luty 2021 oraz termin przekazania szkołom dyplomów potwierdzających kwalifikacje zawodowe dla sesji styczeń – luty 2021 to 8 kwietnia 2021 r.
 
Termin przekazania szkołom dyplomów potwierdzających kwalifikacje zawodowe dla absolwentów technikum, którzy ukończą szkołę 30 kwietnia 2021 r. to 28 maja 2021 r.
 
W załączniku wysyłam harmonogram egzaminów w sesji letniej 2021 roku (podstawa programowa 2017 rok oraz 2019 rok), deklarację do wypełnienia wraz ze wzorem.
 
Marta Mortka
Kierownik Szkolenia Praktycznego
 
Załączniki:
 
 
Zmieniony: Środa, 27 Styczeń 2021 12:48
 
Egzaminy zawodowe - komunikat w sprawie materiałów i przyborów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   
Poniedziałek, 21 Grudzień 2020 13:41

EGZAMINY POTWIERDZAJĄCE KWALIFIKACJE W ZAWODZIE

Komunikat dyrektora CKE z 10 grudnia 2020 r.w sprawie materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą korzystać zdający w części  pisemnej i praktycznej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w sesji styczeń - luty 2021 r.

Część pisemna:zse.radom.pl/files/1_Komunikat_o_pomocach_cz_pisemna__PP2012_2017.pdf

Część praktyczna: zse.radom.pl/files/1_aKomunikat_o_pomocach_cz_praktyczna__PP2012_2017.pdf

Zmieniony: Poniedziałek, 21 Grudzień 2020 13:44
 
Spotkanie online maturzystów z pracodawcami i przedstawicielami UTH PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   
Poniedziałek, 21 Grudzień 2020 13:33

W poniedziałek 21 grudnia uczniowie klas IV Zespołu Szkół Ekonomicznych wzięli udział w spotkaniu on-line z pracodawcami, przedstawicielami radomskich firm i UTH, w ramach współpracy Zespołu Szkół Ekonomicznych z Urzędem Miejskim - Biurem Obsługi Radomskiej Strefy gospodarczej. Uczestnikami spotkania byli: Uczniowie i przedstawiciele Zespołu Szkół Ekonomicznych,  Pani Marta Jastrzębska - Dürr Poland, Pan Mateusz Wieteska - Dürr Poland, Pan dr inż. Alicja Wąsowicz - Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny, Pani Ewelina Barszcz - Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny, Pan Krzysztof Turek - Biuro Obsługi Radomskiej Strefy Gospodarczej UM Radom, Pani Anna Adamczyk - Biuro Obsługi Radomskiej Strefy Gospodarczej UM Radom.

alt

 
Podczas spotkania uczniowie zostali zapoznani z ofertą edukacyjną Uniwersytety Technologiczni – Humanistycznego w Radomiu oraz możliwością podjęcia pracy w przyszłości w firmie Dürr Poland.
 
 
Konferencja "Kariera PandemioOdporna" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   
Poniedziałek, 21 Grudzień 2020 13:26

 W dniu 16 grudnia 2020 roku uczniowie klas II i III Zespołu Szkół Ekonomicznych wzięli udział w konferencji online „Kariera PandemioODPORNA” organizowaną przez Izbę Przemysłowo Handlową Ziemi Radomskiej wraz z Narodowym Instytutem Wolności i Where2Go.edu.pl. Podczas konferencji omówiono zagadnienia bardzo ważne dla młodzieży takie jak: matura, studia za granicą, co zmieni się po Brexicie dla studentów z UE,  czym edukacja na europejskich uczelniach różni się od edukacji w Polsce znaczenie kompetencji transferowych i wiele innych.

alt

 
Konferencja naukowa "Transformacje prawa polskiego w dobie COVID" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   
Wtorek, 15 Grudzień 2020 19:50

 W dniu 15 grudnia 2020 r. klasy 1E1 i 1E2 w ramach projektu: KLASA POD PATRONATEM WYDZIAŁU PRAWA I ADMINISTRACJI. wzięły udział w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. „Transformacje prawa polskiego w dobie COVID”. Organizatorzy konferencji zaznaczyli, iż epidemia COVID jest zjawiskiem, którego wystąpienia, skali i następstw nie można było przewidzieć. W chwili obecnej nie jest również możliwe udzielenie jednoznacznej odpowiedzi czy, kiedy i w jaki sposób uda się przezwyciężyć negatywne skutki epidemii. Nie ulega jednak wątpliwości, że niezależnie od rozwiązania oczywistego zagrożenia dla zdrowia i życia ludzkiego z powodu zarażenia wirusem SARS-Cov-2 przyjdzie nam się mierzyć jeszcze wiele lat z wywołanymi przez epidemię potężnymi perturbacjami o charakterze ekonomicznym i społecznym.

alt

Więcej…
 
Konferencja online " Kariera PandemioODPORNA" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   
Wtorek, 15 Grudzień 2020 13:20

 Chcąc wesprzeć młodzież, mającą dylematy edukacyjne i zawodowe miło nam poinformować, iż w dniu: 16 grudnia 2020 roku od godziny 9:00 do godz. 12:00 uczniowie wszystkich klas drugich i trzecich Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomiu, wezmą udział w  KONFERENCJI online pt. KARIERA PandemioODPORNA organizowaną przez Izbę Przemysłowo Handlową Ziemi Radomskiej wraz z Narodowym Instytutem Wolności i Where2Go.edu.pl.

 
Konferencja dotyczy nowoczesnego doradztwa zawodowego.  Wydarzenie odbywać się będzie w formie transmisji na żywo na kanale Facebook oraz  YouTube. 
 
Dzień Praw Człowieka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   
Czwartek, 10 Grudzień 2020 11:18

 Dzień Praw Człowieka to święto obchodzone corocznie 10 grudnia, a ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ (rezolucja 423 (V) z 1950 roku) w rocznicę podpisania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka w 1948 roku. Dzień ten poświęcony jest obrońcom praw człowieka walczącym o poszanowanie praw człowieka.

alt

Więcej…
 
Lista osób zakwalifikowanych z klasy 3Sp na wyjazd na praktyki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   
Środa, 09 Grudzień 2020 14:40

Lista osób zakwalifikowanych z klasy 3Sp na wyjazd na praktyki zawodowe do Sewilli w linku:zse.radom.pl/files/lista_zakwalifikowanych_3SP.pdf

 
Technik Ekonomista PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   
Środa, 09 Grudzień 2020 14:37

 alt

 
ZSE w gronie Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   
Środa, 25 Listopad 2020 23:09

Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomiu dołączył do grona Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości

Dzięki dużemu zaangażowaniu Dyrekcji Szkoły mamy przyjemność zakomunikować, iż od dnia 16 listopada 2020 roku uczniowie Ekonomika mogą korzystać z innowacyjnego narzędzia do nauki przedsiębiorczości i realizacji zdalnych praktyk zawodowych – Branżowych Symulacji Biznesowych.
alt
 
Dzięki platformie edukacyjnej zyskają możliwość podejmowania realistycznych decyzji biznesowych podczas zarządzania wirtualną firmą, a lekcje zawodowe czy lekcje przedsiębiorczości staną się jeszcze bardziej praktyczne.
 
Zmieniony: Czwartek, 26 Listopad 2020 11:25
Więcej…
 
Szkolenia Zdrowie Psychiczne nastolatków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   
Środa, 25 Listopad 2020 23:05

 ZDROWIE PSYCHICZNE NASTOLATKÓW - dla rodziców i opiekunów

 
VERSO Instytut Psychoterapii I Zdrowia we współpracy z Departamentem Nadzoru Podmiotów Leczniczych i Ochrony Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województw Śląskiego ZAPRASZA na cykl bezpłatnych szkoleń online (warsztatów i konferencji) oraz działań promujących zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Celem organizowanego zadania jest realizacja Śląskiego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2019-2022, w zakresie promocji zdrowia psychicznego i poprawy kondycji psychicznej osób z terenu województwa śląskiego, w tym:
prowadzenie działań na rzecz upowszechniania wiedzy na temat zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, kształtowania przekonań, postaw, zachowań i stylu życia wzmacniającego zdrowie psychiczne, przeciwdziałanie seksualizacji dzieci i młodzieży, zapobieganie i wczesne wykrywanie zaburzeń depresyjnych.
ZAPRASZAMY
W danym dniu o podanej godzinie należy zalogować się klikając na poniższy link.
https://liblink.pl/jdfqlRH6LT
Meeting ID: 851 5041 6668
alt
 
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 42