n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Wydarzenia / Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej
duże małe domyślna
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

Dnia 16.03.2018 uczniowie klasy 2Lg1 pod opieką swojej nauczycielki języka polskiego - Jolanty Żurowskiej - uczestniczyli w radomskiej Elektrowni w kolejnym spotkaniu z cyklu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Projekt ten rekomendowany przez MEN, realizujący podstawę programową z języka polskiego przygotowuje młodzież do matury z języka polskiego.

alt

Bardzo interesujące multimedialne prelekcje wygłoszone przez mgr Annę Równy poszerzają wiedzę filmową uczniów i zachęcają do poznawania tej dziedziny sztuki. W kwietniu odbędzie się ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym. Mamy nadzieję, że w przyszłym również będziemy uczestnikami tego przedsięwzięcia.

alt

Po seansie filmowym uczennice i uczniowie kl 2Lg1 wzięli udział w warsztatach poświęconych sztuce współczesnej przeprowadzonych przez mgr. Michała Grabowskiego, edukatora Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia.To drugie spotkanie przybliżające nam twórczość współczesnych artystów. Przyjazna atmosfera, łatwość nawiązywania kontaktów z młodymi ludźmi oraz kompetencje prowadzącego sprawiają, że zajęcia nie są nudne i wyzwalają chęć tworzenia czegoś nowego, mobilizują do aktywności, otwierania się wobec koleżanek i kolegów.
alt
Po zakończeniu warsztatów młodzież obejrzała wystawę Jana Berdyszaka pod tytułem "Międzywartości", która stała się treningiem kulturowym uczącym innego spojrzenia na sztukę i jej przekaz.
Piątek, mimo że niespędzony w szkole, okazał się dniem wyjątkowo pracowitym, paradoksalnie dzięki niej.