n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Pedagog i psycholog / Działania pedagoga szkolnego.
duże małe domyślna
Działania pedagoga szkolnego. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

Pedagog p. Justyna Nowak w miesiącu lutym 2018 r. uczestniczyła w szkoleniu na temat -,, Rola pedagoga w doradztwie zawodowym". Podczas spotkania przedstawione zostały nowe rozporządzenia dotyczące organizacji doradztwa zawodowego na terenie szkoły w roku szkolnym 2018/2019. Pedagog poszerzył swoją wiedzę na temat sposobu urozmaicenia prowadzenia zajęć dla młodzieży z zakresu doradztwa zawodowego.

Pedagog p. Justyna Nowak w miesiącu marcu 2018 r. uczestniczyła w eksperckim seminarium w Warszawie zorganizowanym przez Polskie Centrum Programu Safer Internet wraz z głownym partnerem Fundacją Orange,, You Tube - szanse i zagrożenia dla dzieci i młodzieży ". Podczas spotkania pedagog poszerzyla swoją wiedzę na temat przyczyn i skutków cyberprzemocy. Wzbogaciła swój warsztat pracy o ciekawe ulotki dotyczące zagrożeń w sieci, aktualnych raportów z działalności DYZURNET.PL.
alt
W miesiącu marcu 2018 r. pedagog szkolny p. Justyna Nowak w ramach działań interwencyjnych w jednej z klas II przeprowadziła zajęcia na temat,, Przyczyny, skutki, konsekwencje stosowania zachowań niepożądanych ". Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na w/w temat, chętnie brali udział w dyskusji, zapronowali ciekawe rozwiązania w  sytuacjach kryzysowych mających często miejsce w środowisku szkolnym.
W miesiącach luty-marzec 2018 r. pedagog p. Justyna Nowak w klasie, które wyjechała na praktyki zagraniczne do Palermo przeprowadzila zajęcia warsztatowe z zakresu wsparcia psychologiczno - pedagogicznego dla uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomiu. Zajęcia miały na celu zapoznanie uczniów z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach i ulicach miasta, omówione były oczekiwania oraz obawy uczniów związanych z wyjazdem. Uczniowie zostali poinformowani o aktualnych warunkach pogodowych, sposobach żywienia oraz o zagrożeniach związanymi z pobytem za granicą. Został szczegółowo omówiony plan w ewentualnych sytuacjach kryzysowych.
W wyniku szkolenia na którym uczestniczyła p. pedagog jeszcze w marcu 2018 r. powstała tablica informacyjna dla uczniów, na której można znaleźć praktyczne porady jak uchronić dziecko przed negatywnym wpływem internetu oraz porady jak i gdzie znaleźć pomoc dla ofiar cyberprzemocy.
alt
Dnia 05.04.2018 r. p. pedagog Justyna Nowak była uczestnikiem szkolenia zorganizowanego przez RODON w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu. Tematem zajęć było,, Trudny rodzic - czy motywator ". Podczas szkolenia pedagog poznala nowe sposoby współpracy z rodzicami, jak również wzbogaciła swój warsztat pracy o publikacje, które bardzo chętnie udostępni nauczycielom - wychowawcą do przeprowadzenia ciekawych zajęć wychowawczych oraz organizacji spotkań z rodzicami.
 
Dnia 09.04.2018 r. pedagog Justyna Nowak uczestniczyła w konferencji w WSH w Radomiu tematem było,, Uczeń że specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w świetle zmian w prawie oświatowym ".  Konferencja została zorganizowana przez RODON. Poprzez wiedzę przekazaną przez specjalistów w w/w dziedzinie pedagog poznala sposoby identyfikowania potrzeb edukacyjnych ucznia z SPE oraz zapoznala się z nowymi formami pomocy psychologiczno - pedagogicznej.