n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / POWER staże / Konferencja TEVET
duże małe domyślna
Konferencja TEVET PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

W dniu 7 czerwca odbyła się w Zespole Szkół Ekonomicznych konferencja poświęcona perspektywom rozwoju edukacji, projektom unijnym, w szczególności projektowi TEVET (Towards Excellence in Vocational Education and Training).

alt

Współorganizatorem konferencji był Ośrodek Badań i Rozwoju Edukacji Zawodowej – ITeE – BIP  Radomiu. Dr Mirosław Żurek wygłosił wykład na temat Wykorzystania Systemu ECVET w Szkoleniu Zawodowym i Certyfikacji. Wykład ten oraz przedstawiona prezentacja były wprowadzeniem do omówienia projektu TEVET, gdyż podczas jego realizacji wykorzystano takie narzędzia jak EUROPEJSKA RAMA KWALIFIKACJI, ECVET oraz EUROPASS. Współpraca z Państwowym Instytutem Badawczym nie tylko podniosła rangę spotkania, ale również jego wartość merytoryczną.
Bardzo ciekawa prezentacja na temat możliwości pozyskiwania funduszy unijnych 
i działań projektowych była autorstwa pana Mariusza Krawczyka – przedstawiciela Urzędu Miejskiego. Przedstawione projekty i zdobyte fundusze z pewnością były inspiracją i zachętą dla uczestników konferencji. 
alt
Wśród zaproszonych gości była pani Maria Krzak (Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli), jak również nauczyciele szkół radomskich, różnych szczebli.
alt
Dyrekcja oraz nauczyciele PSP Nr 9 w Radomiu zaprezentowali przebieg oraz rezultaty swojego projektu pt.: „Podwyższamy kwalifikacje, lepiej uczymy”, którego celem było doskonalenie nauczycieli. Koleżanki podzieliły się informacją na temat sukcesów, a także trudności napotkanych podczas realizacji projektu, co było szczególnie cenne dla uczestników spotkania. 
Nauczyciele ZSE - grupa projektowa TEVET zaprezentowała swoje osiągnięcia i zdobyte doświadczenia, upowszechniając tym samym uzyskane rezultaty i kontynuując prezentację dobrych praktyk.
alt
Dnia 8 czerwca grupa młodzieży z zaprzyjaźnionej szkoły zawodowej w Łodzi, pod opieką nauczyciela – opiekuna wzięła udział w warsztatach w pracowni logistycznej – sali nr 207, które były kontynuacją konferencji TEVET oraz kontynuacją dobrej praktyki dzielenia się wiedzą.
autor: Marzena Drużdżel 
fotorelacja w galeri w linku :Power Staże - Konferencja