n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Wycieczki / Wycieczka do Warszawy klasy 2Sp
duże małe domyślna
Wycieczka do Warszawy klasy 2Sp PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

 28 lutego uczniowie klasy 2SP pod opieką p. Ewy Nowak i p. Kamili Sikory uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. W Pałacu Kultury i Nauki zobaczyli światowej sławy wystawę pt. The Body Worlds.

alt

Przewodnik z wykształceniem medycznym opowiedział młodzieży, na czym polega udar, zawał serca, jak wyglądają płuca palacza, czym grożą otyłość i smog, na czym polega działanie rozrusznika serca, jak starzeje się nasze ciało. Na modelach, tzw. "plastynatach" młodzież zobaczyła, jak pracują ludzkie mięśnie, jak głęboko w skórę wnika tatuaż, jaka jest bezpieczna pozycja do dźwigania i siedzenia przy komputerze, jak wspomagać trawienie itp.

alt

Następnie grupa udała się do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie uczestniczyła w interaktywnej lekcji muzealnej dot. najważniejszych bitew powstania, poznała bohaterów tego zrywu, a także strategię i skutki ich działań. W Muzeum Więzienia na Pawiaku uczniowie wysłuchali zapadających głęboko w pamięć informacji o masowej zbrodni na ponad 100 tys. więźniach w okresie II wojny światowej, dowiedzieli się o bohaterstwie i odwadze wielu z nich, zobaczyli oryginalne eksponaty, wysłuchali ciekawych wątków biograficznych byłych więźniów.

alt

Następnie odwiedzili wraz z przewodnikiem kwatery AK na Powązkach, gdzie zobaczyli miejsce spoczynku bohaterów Warszawy i innych postaci ważnych dla historii i kultury naszego kraju, m.in. grób Ireny Szewińskiej, Juliana Tuwima, Zofii Nałkowskiej, Krzysztofa Baczyńskiego itp. Był też czas na chwilę relaksu i integrację klasową w trakcie posiłku.