n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Konkursy Olimpiady / Regionalny etap konkursu "Turbolandeskunde"
duże małe domyślna
Regionalny etap konkursu "Turbolandeskunde" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

8 marca 2019 roku odbył się w Zespole Szkół Ekonomicznych etap regionalny V edycji Ogólnopolskiego Konkursu „TURBOLANDESKUNDE – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego. Österreich" dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

alt

Organizatorem konkursu, który odbywa się pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) oraz przy wsparciu Goethe Institut w Krakowie i Warszawie, jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.

alt

Koordynatorem regionalnym konkursu jest pani Anna Własiuk. Przybyłych uczniów oraz ich opiekunów powitała w naszej szkole pani Dyrektor Marzena Burzyńska. W etapie regionalnym uczestniczyły 3-osobowe zespoły z 8 szkół (II LO, III LO, IV LO, V LO w Radomiu, LO Pionki, Gastronomik, Samochodówka i Ekonomik). Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Lisicka kl. 4Lg2, Marlena Chmielewska kl. 4E1 i Bartłomiej Plewiński kl. 4 E1.

alt

I miejsce zajęły uczennice z Zespołu Szkół Spożywczych i Hotelarskich i to one będą reprezentować nasz region w Krakowie. Na zakończeniu konkursu obecna była Dyrekcja. Pan Dyrektor Rafał Walczak pogratulował zwycięzcom oraz złożył wszystkim paniom życzenia z okazji Dnia Kobiet.