n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Szkolny Klub Europejski / Msza Święta w intencji nauczycieli-kierowników szkół powszechnych
duże małe domyślna
Msza Święta w intencji nauczycieli-kierowników szkół powszechnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

 W niedzielę 2 czerwca uczniowie ze sztandarem radomskiego środowiska byłych więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych oraz nauczycielki Bożena Błaszczyk-Ziętek i Aneta Konwa uczestniczyli we Mszy Świętej w Kościele Garnizonowym w intencji nauczycieli - kierowników szkół powszechnych aresztowanych przez okupantów niemieckich, a następnie więzionych w obozach koncentracyjnych: Bolesława Lesiaka (z Dobruta), Józefa Sobuty (z Wałsnowa) i Stefana Witkowskiego (z Jastrzębia).

alt

W poczcie sztandarowym Zarządu Okręgowego Polskiego Związku byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych uczniowie kl. 2 Lg1: Mikołaj Kotowicz, Dominika Bukowska, Klaudia Kosno.

alt

Od 2008 r. patronat nad sztandarem poświęconym przez Św. Jana Pawła II sprawuje Zespół Szkół Ekonomicznych - z inicjatywy nauczycielki języka niemieckiego Bożeny Błaszczyk-Ziętek.