n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Aktualności / Umowa partnerska z firmą "Castorama"
duże małe domyślna
Umowa partnerska z firmą "Castorama" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

W dniu 1 października 2019 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie inicjujące współpracę  pomiędzy Zespołem Szkół Ekonomicznych w Radomiu a Firmą „CASTORAMA”.  

Z tej okazji Dyrektor  Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomiu Pan Rafał Walczak podpisał UMOWĘ PARTNERSKĄ z Firmą „CASTORAMA”  reprezentowaną przez Pana Dyrektora Pawła Mazana, którego mieliśmy przyjemność gościć w szkole.
alt 
 
Tym samym Nasza Szkoła przystąpiła do Partnerskiego Programu Edukacyjnego „Kierunek Castorama”.
 
Głównym celem współpracy jest podniesienie jakości praktycznego kształcenia zawodowego, nabycie umiejętności przydatnych na rynku pracy oraz przygotowanie absolwentów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomiu do podjęcia zatrudnienia poprzez wspólne inicjatywy uwzględniające oczekiwania, wymagania  i możliwości każdej ze Stron.  
 
Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomiu oraz Firma „CASTORAMA”  wspólnie i jednomyślnie wyrażają wolę i dostrzegają możliwość wzajemnej współpracy między innymi poprzez następujące formy:
 
1. organizację praktyk zawodowych realizowanych według sprofilowanych programów praktyk,  opracowanych wspólnie przez Strony,
2. organizowanie przez pracowników sklepu partnerskiego lekcji pokazowych, wycieczek przedmiotowych dla uczniów szkoły partnerskiej itp.,
3. partnerstwo wiedzy, tj. współudziale Stron w tworzeniu programów edukacyjnych dla wybranych kierunków nauczania,
4. umożliwienie udziału w szkoleniach odbywających się lub organizowanych przez sklep partnerski, podnoszących kwalifikacje uczniów lub nauczycieli szkoły partnerskiej,
5. udział w projektach organizowanych przez sklep partnerski m.in.:  Majsterkowo,  targi,  dni otwarte, konkursy,  
6. organizowanie konkursów dla uczniów i praktykantów szkoły partnerskiej,
7. wspólnych działaniach w ramach doradztwa zawodowego realizowanego w szkołach partnerskich,
8. udzielanie wsparcia technicznego i sprzętowego dla szkoły partnerskiej, 
9. czy organizację klas patronackich.
 
Najważniejszy akcent partnerstwa położony będzie na rozwój kompetencji, umiejętności i wiedzy praktycznej uczniów oraz nauczycieli poprzez wysokiej jakości kształcenie oparte na współpracy pomiędzy szkołą, a pracodawcą Firmą „CASTORAMA”.  
 
alt
Dyrektorowi Sklepu „CASTORAMA” w Radomiu  – Panu Pawłowi Mazanowi  DZIĘKUJĘMY SERDECZNIE za odwiedzenie szkoły i wyrażenie woli przystąpienia do tak szerokiego zakresu współpracy.