n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Szkolny Ośrodek Kariery / Praktyki zawodowe klasy 3Lg2
duże małe domyślna
Praktyki zawodowe klasy 3Lg2 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

 W dniach od 07.10 - 01.11.2019 r. klasa 3 Lg 2 odbywała praktyki zawodowe w ramach kształcenia na kierunku technik logistyk. Zapraszamy do fotorelacji z tego czasu z jednego z pracodawców przyjmujących naszych uczniów na praktyki zawodowe – mianowicie ze Sklepu CASTORAMA w Radomiu.

alt
 
Już od dnia 04.11 do dnia 29.11.2019 r. praktyki zawodowe realizuje kolejna klasa 3 Hp z kierunku technik handlowiec oraz technik eksploatacji portów i terminali.
 
Praktyka zawodowa realizowana jest przez 4 tygodnie zgodnie z programem praktyk zawodowych. Miejscem praktyk są przedsiębiorstwa logistyczne, produkcyjne, transportowe lub handlowe.
alt
Praktyka  zawodowa  stanowi  istotny  element  w  procesie  przygotowania  zawodowego  ucznia i powinna dać mu możliwość zastosowania i pogłębienia zdobytych wiadomości  i umiejętności w rzeczywistych warunkach pracy.
alt
Praktyki zawodowe rozpoczynają się od zapoznania z organizacją pracy i zadaniami, zgodnie z obowiązującymi standardami takimi jak: struktura organizacyjna, regulamin pracy, zadania strategiczne działów firmy, profil działalności zakładu, zadania pracowników, współpraca ze środowiskiem lokalnym.
 
Uczniowie powinni uczestniczyć w procesie pracy oraz w różnorodnych formach szkolenia organizowanych przez firmę przyjmującą, takich jak: pokazy, instruktaże, obserwacje pracy specjalistów oraz spotkania i zajęcia szkoleniowe. W czasie praktyki uczeń powinien prowadzić dziennik praktyk.
 
Z tego miejsca dziękujemy SERDECZNIE wszystkim pracodawcom, firmom, instytucjom oraz zakładom za umożliwienie uczniom zastosowania i pogłębiania wiedzy i umiejętności zdobytych w szkole w rzeczywistych warunkach pracy.