n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Aktualności / Konferencja "Wprowadzenie modelu CLIL w kształceniu zawodowym."
duże małe domyślna
Konferencja "Wprowadzenie modelu CLIL w kształceniu zawodowym." PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

Ośmiu nauczycieli z Zespołu Szkół Ekonomicznych z komisji przedmiotów zawodowych i języków obcych wzięło udział 05.03.2020r  w międzynarodowej konferencji zorganizowanej przez Instytut Technologii Eksploatacji-Sieć Badawcza Łukasiewicz oraz Uniwersytet Warszawski. Konferencja była podsumowaniem projektu pt. "Wprowadzanie modelu CLIL w kształceniu zawodowym" zealizowanego przez 4 kraje europejskie w ramach programu Erasmus +.

alt

ZSE było jego partnerem stowarzyszonym. Spotkanie było szansą na zapoznanie się z ogólnymi założeniami metodologii CLIL, która sukcesywnie wkracza do systemu edukacji w UE. Ponadto nauczyciele z krajów, w których jest ona obowiązkowym elementem kształcenia dzielili się swoimi doświadczeniami. Przedstawiono także przykładowe plany lekcji z różnych przedmiotów zawodowych. Zespół Szkół Ekonomicznych jest placówką edukacyjną, w której od dawna prowadzone są pilotażowe działania z wykorzystaniem założeń metody CLIL. W zeszłym roku gościliśmy czworo nauczycieli z Hiszpanii, którzy uczyli młodzież naszej szkoły przedmiotów zawodowych w języku obcym, a w listopadzie 2019 roku piętnastoosobowa grupa naszych uczniów wyjechała do Hiszpanii, gdzie z sukcesem zrealizowała projekt POWER również oparty na założeniach zintegrowanego kształcenia przedmiotowo – językowego.