n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Pedagog i psycholog / Dzień Praw Człowieka
duże małe domyślna
Dzień Praw Człowieka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

 Dzień Praw Człowieka to święto obchodzone corocznie 10 grudnia, a ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ (rezolucja 423 (V) z 1950 roku) w rocznicę podpisania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka w 1948 roku. Dzień ten poświęcony jest obrońcom praw człowieka walczącym o poszanowanie praw człowieka.

alt

Prawa człowieka to podstawowe normy przysługujące każdemu z nas wynikające z samego faktu bycia człowiekiem. To prawo do życia, wolności słowa, zrzeszania się, czy prawo do edukacji. Źródłem wszystkich praw i wolności jest godność każdego człowieka.
Justyna Łyżwińska – pedagog szkolny
Katarzyna Grabowska – psycholog szkolny