n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Aktualności / Konferencja naukowa "Transformacje prawa polskiego w dobie COVID"
duże małe domyślna
Konferencja naukowa "Transformacje prawa polskiego w dobie COVID" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

 W dniu 15 grudnia 2020 r. klasy 1E1 i 1E2 w ramach projektu: KLASA POD PATRONATEM WYDZIAŁU PRAWA I ADMINISTRACJI. wzięły udział w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. „Transformacje prawa polskiego w dobie COVID”. Organizatorzy konferencji zaznaczyli, iż epidemia COVID jest zjawiskiem, którego wystąpienia, skali i następstw nie można było przewidzieć. W chwili obecnej nie jest również możliwe udzielenie jednoznacznej odpowiedzi czy, kiedy i w jaki sposób uda się przezwyciężyć negatywne skutki epidemii. Nie ulega jednak wątpliwości, że niezależnie od rozwiązania oczywistego zagrożenia dla zdrowia i życia ludzkiego z powodu zarażenia wirusem SARS-Cov-2 przyjdzie nam się mierzyć jeszcze wiele lat z wywołanymi przez epidemię potężnymi perturbacjami o charakterze ekonomicznym i społecznym.

alt

Celem konferencji „Transformacje prawa polskiego w dobie COVID” były:
 
 1. Ocena procesu uchwalania „tarcz antykryzysowych” z punku widzenia prawidłowości procesu legislacyjnego;
 
2. Zbadanie konstytucyjnoprawnych uwarunkowań tarcz antykryzysowych (m.in. stan epidemii a stany nadzwyczajne, kwestia ograniczania praw i wolności);
 
3. Zbadanie kierunków zmiany prawa w zakresie polityk publicznych;
 
4. Zbadanie zakresu i kierunków przekształcenia prawa materialnego;
 
5. Zbadanie zakresu i kierunków przekształcenia prawa procesowego.
 
Organizatorami konferencji byli Katedra Prawa Administracyjnego, Konstytucyjnego i Prawa Pracy WPiA Uczelni Łazarskiego w Warszawie oraz Katedra Prawa Prywatnego WPiA Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. K. Pułaskiego w Radomiu.