n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Aktualności / Zostań certyfikowanym księgowym
duże małe domyślna
Zostań certyfikowanym księgowym PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

 alt

Z przyjemnością informujemy, iż Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomiu został partnerem Centrum Informacji Księgowej. (www.cik.org.pl). Dzięki tej współpracy nasi uczniowie kształcący się w zawodzie technik ekonomista, a w przyszłości i technik rachunkowości zyskają możliwość bezpłatnego przystąpienia do egzaminu C.I.K., co standardowo podlega opłacie.
 
Certyfikat Księgowy C.I.K. po deregulacji jest potwierdzeniem opanowania wiedzy teoretycznej niezbędnej do wykonywania zawodu księgowego na polskim rynku. Jest to istotny fakt dla potencjalnych pracodawców z branży księgowej. Lista Certyfikowanych Księgowych C.I.K posłuży jako źródło sprawdzonych i przygotowanych do zawodu specjalistów. Ponadto absolwenci, którzy zdecydują się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej w branży rachunkowo-księgowej, dzięki certyfikatowi zyskają w oczach przyszłych klientów.
 
Certyfikat Księgowy C.I.K. wydawany jest po deregulacji zawodu księgowego w 2014 roku i stanowi potwierdzenie posiadania niezbędnej wiedzy merytorycznej w branży księgowej.
 
Centrum Informacji Księgowej jako jedyna firma w Polsce, prowadzi ogólnodostępny rejestr księgowych z licencją Ministra Finansów. Prowadzi ewidencję prawie 10 tys. biur rachunkowych, spełniających kryteria związane z czasem regulacji branży rachunkowo-księgowej. 
Realizowana przez biuro inicjatywa cieszy się dużym uznaniem w środowisku związanym z branżą rachunkowo-księgową.
alt
 
Pozostałe informacje na temat inicjatywy dla Szkół C.I.K. - www.cik.org.pl/dla-szkol
 
Szczegółowe informacje na temat egzaminu C.I.K. oraz Certyfikatu C.I.K. - www.cik.org.pl/dla-ksiegowych
 
Przykładowe pytania egzaminacyjne - https://www.cik.org.pl/upload/Przykladowe-pytania-odpowiedzi-egzamin-CIK.xlsx
 
Marta Mortka
Kierownik Szkolenia Praktycznego