n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Archiwum
duże małe domyślna
Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Patyk   
Wtorek, 03 Luty 2015 08:05

 Autor: Dorota Borowska

17 listopada 2014 odbył  się pierwszy etap konkursu organizowanego przez ZUS " Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych".Przystapiło do niego 11 tys. uczniów z ponad 300 szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju,którzy wcześniej uczestniczyli w projekcie edukacyjnym "Lekcje z ZUS". Pierwszy etap wyłonił  trzyosobowe zespoły,które będą  reprezentować szkołę w etapie wojewódzkim.


Z naszej szkoły do drugiego etapu zakwalifikowały się uczennice z klasy 3E1 : Katarzyna Markowska, Weronika Skałbania, Aleksandra Walkiewicz.
W ramach  przygotowań do drugiego etapu 26 stycznia 2015  uczennice wraz z nauczycielkami B.Kozłowską i D.Borowską uczestniczyły w szkoleniu w Oddziale ZUS w Radomiu  dotyczącym programu "e-Płatnik"
Szkolenie przeprowadziła pani Agnieszka Szczechowska, starszy inspektor, która założyła również wszytkim konta na  Platformie Usług Elektronicznych. Konto umożliwia posiadaczom dostęp do usług świadczonych przez ZUS drogą elektroniczną,czyli przez Internet. Przedsiębiorcy za pośrednictwem PUE mogą rozliczać i opłacać składki,a dodatkowo "od ręki" otrzymać zaświadczenie o niezaleganiu ze składkami. Pracownicy zaś mogą sprawdzić, czy pracodawca odprowadza za nich składki i czy ich najbiżsi są
zgłoszeni do ubezpieczenia zdrowotnego.Każdy może też wyliczyć swoją emeryturę.
Drugi etap konkursu odbędzie się 16 marca 2015.