n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Archiwum
duże małe domyślna
Olimpiada Logistyczna!!!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sylwia Płaskocińska   
Poniedziałek, 09 Marzec 2015 20:47

6 marca w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. 71 najzdolniejszych młodych logistyków z 50 szkół w całej Polsce mierzyło się z trzema zadaniami problemowymi z zakresu gospodarki zapasami. Jednym z nich był uczeń naszej szkoły Kacper Ciesielski z klasy 3Lg.

W jednym z zadań, olimpijczycy wcielając się w rolę logistyków z zakładu cukierniczego obliczali m.in. zapotrzebowanie na ziarno kakaowca oraz roczny popyt na „czekoladowe sztabki złota”.

Trzeci, centralny etap ogólnopolskiego konkursu to zadania problemowe wymagające nie tylko sporej wiedzy logistycznej, ale także analitycznego myślenia i umiejętności szerszego, kreatywnego spojrzenia na zadany temat.

Każdego roku, w olimpiadzie o jak najlepszy wynik konkuruje coraz więcej adeptów logistyki. W VII edycji zawodów wystartowało niemal 7,5 tys. uczniów z 285 szkół na terenie całej Polski. 71 najlepszych spotka się ponownie na uroczystym ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród, które odbędzie się 17 kwietnia w siedzibie WSL w Poznaniu.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a za Kacpra trzymamy kciuki!!!!!!!!