n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Archiwum
duże małe domyślna
Tłumy na Dniach Otwartych w Ekonomiku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Patyk   
Piątek, 27 Marzec 2015 15:48

 

Autor: Dorota Niewiadomska

Już pierwszego dnia naszą szkołę odwiedziło ponad 200 gimnazjalistów. W trakcie Dni Otwartych  Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomiu zaprosił gimnazjalistów na szereg interesujących warsztatów i lekcji otwartych.  Odbyły się one w ramach Tygodnia Zawodowca i miały za zadanie zachęcenie młodzieży do nauki w zawodach oferowanych przez szkołę. Przeprowadzono warsztaty na temat: Logistyk – zawód z przyszłością, na których gimnazjaliści mogli dowiedzieć się  o możliwościach jakie niesie ze sobą ukończenie tego kierunku i późniejsza praca w zawodzie logistyka. Młodzież miała też możliwość uczestnictwa w warsztatach Laboratorium logistyczne, gdzie w praktyce mogła zapoznać się   z tajnikami tego zawodu. Dużo miejsca poświęcono zawodowi technik eksploatacji portów  i terminali. Była prezentacja multimedialna na temat  Czym się zajmuje technik eksploatacji portów i terminali  połączona z interesującymi zajęciami otwartymi i ćwiczeniami. Bardzo ciekawym punktem programu były zajęcia z języka niemieckiego zawodowego Obsługa podróżnych w portach lotniczych prowadzone metodą tzw. stacji (Lernstationen) z wykorzystaniem m. in. tablicy interaktywnej, komputera z dostępem do Internetu.  Kolejnym zawodem, który został przedstawiony w czasie trwania Tygodnia Zawodowca, to technik spedytor. W Ekonomiku proponują ten kierunek z innowacją pedagogiczną obsługa celna.  Zachętą  do wybrania tego kierunku była Symulacyjna gra transportowa, która w interesujący sposób łączyła naukę z zabawą.  Szkoła niezapomniała oczywiście o swoich sztandarowych kierunkach: technik ekonomista i technik handlowiec.  Zostały przeprowadzone warsztaty na temat Skuteczne negocjacje drogą do sukcesu, na których  młodzież mogła w zabawny sposób sprawdzić swoje umiejętności negocjacyjne. Jak wygląda praca nowoczesnego ekonomisty można było zobaczyć w Symulacyjnej pracowni technika ekonomisty. Uczniowie mogli także wziąć udział w warsztatach Nowoczesny sprzedawca i handlowiec , gdzie można się było przekonać, że zawód handlowca to coś znacznie więcej niż tylko praca w sklepie.

Aby pokazać przyszłym uczniom, że Ekonomik to nie tylko nauka, szkolny kabaret Nic śmiesznego zaprezentował swój program artystyczny. Natomiast dziewczęta z sekcji zajęć fitness pokazały swój układ na stepie.

Jak zwykle mogliśmy liczyć na naszych wspaniałych uczniów, którzy aktywnie włączyli się w organizację Dni Otwartych w szkole.

Wszystkim serdecznie dziękujemy, a odwiedzających zapraszamy do Ekonomika.

altalt

 

alt