n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Aktualności / Sprząnie i kwesta na Cmentarzu Ewangelickim. Warta i kwesta na Cmentarzu Rzymskokatolickim.
duże małe domyślna
Sprząnie i kwesta na Cmentarzu Ewangelickim. Warta i kwesta na Cmentarzu Rzymskokatolickim. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

 Dbanie o radomskie nekropolie stało się tradycją szkoły. W ramach działalności Szkolnego Klubu Europejskiego sprawujemy patronat nad zabytkowym Cmentarzem Ewangelicko-Augsburskim (od 2003) oraz Grobem-Pomnikiem Radomian poległych w niemieckich obozach koncentracyjnych (od 2008).

Sprzątanie zabytkowego Cmentarza Ewangelicko-Augsburskiego przy ul. Kieleckiej przy udziale miejskich służb komunalnych  planowane jest 27 października (czwartek) od  godz. 9.00,  kwesta  w dniu 1 listopada w godz. 9.00 – 16.00. Już po raz 10-ty będziemy kwestować na odnowienie zabytkowego Grobowca Rodziny Arnekkerów.
Trwają prace remontowe Grobu-Pomnika Radomian zamordowanych w niemieckich obozach koncentracyjnych znajdującego się w Alei Głównej Cmentarza  przy ul. Limanowskiego (przed Aniołem Ciszy), warta honorowa i kwesta przy Grobie-Pomniku  odbędą się 31 października i 1 listopada w godz. 9.00 – 15.00.
Zapraszamy.

autro:Bożena Błaszczyk-Ziętek