n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Wycieczki / Wycieczka klasy 3E1 "Naucz się inwestować na giełdzie".
duże małe domyślna
Wycieczka klasy 3E1 "Naucz się inwestować na giełdzie". PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

Dnia 25.10.2016r. uczniowie klasy 3E1 pod opieką p. Anny Dylor i Magdaleny Sucheckiej zwiedzali Giełdę Papierów Wartościowych oraz Centrum Pieniądza w Warszawie.

Na GPW obejrzeli prezentację na temat papierów wartościowych, poznali podstawowe pojęcia dotyczące giełdy, jak również widzieli figurę giełdowego byka i salę notowań,  w której umieszczony jest charakterystyczny giełdowy dzwon.

alt

Uczniowie klasy 3E1 byli także w Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka, które pomaga zrozumieć podstawowe zagadnienia oraz skomplikowane procesy ekonomiczne.

alt 

Centrum pieniądza pokazuje również istotę tego, czym jest pieniądz, jaką drogę i w jaki sposób pomaga nam w codziennym życiu. Uczniowie obejrzeli również skarbiec ze sztabą złota, cenne polskie numizmaty oraz złote monety z całego świata.

alt


Autor: Monika Skorża klasa 3E1