n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Aktualności / Światowy Tygodzień Przedsiębiorczości 2016
duże małe domyślna
Światowy Tygodzień Przedsiębiorczości 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Pawłowska   

Już od 9-ciu lat organizowany jest w ponad 160 krajach Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, w którym co roku biorą udział uczniowie naszej szkoły. Inauguracja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości odbędzie się w poniedziałek, 14.11.2016 i rozpocznie się cyklem wykładów w ramach tzw. Dnia z Coachingiem.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Każdego listopada organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, rozwijania start-upów, powrotu na rynek pracy, negocjowania z pracodawcą, budowania własnej marki i wielu innych. Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana - Carl Schramm i brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark.

Ideą Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest budowanie postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży szkolnej, ale także wśród już pracujących. Organizowane są bezpłatne spotkania biznesowe i szkolenia dla przedsiębiorców. Po raz trzeci w organizację Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości włącza się Izba Przemysłowo-Handlowa Ziemi Radomskiej, która przygotowała szereg spotkań dla różnych grup.

Harmonogram