n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Szkolny Ośrodek Kariery / Spotkanie ze specjalistą ds. rozliczeń działu transportu ciężkiego.
duże małe domyślna
Spotkanie ze specjalistą ds. rozliczeń działu transportu ciężkiego. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

 RELACJA ZE SPOTKANIA ZE SPECJALISTĄ DS. ROZLICZEŃ DZIAŁU TRANSPORTU CIĘŻKIEGO, zorganizowanego dla klas 3 i 4 kształcących się w naszej szkole w zawodach technik logistyk, technik spedytor i technik eksploatacji portów i terminali.

Dnia 23 listopada 2016 r. nasza Szkoła miała okazję gościć Panią Annę Rabczyńską – specjalistkę ds. rozliczeń Działu Transportu Ciężkiego pracującą w firmie ZTE Sp. z o.o. w Radomiu, w której to nasi uczniowie odbywają praktyki zawodowe lub uczestniczą w wycieczkach przedmiotowych.
alt
Głównym celem spotkania było między innymi zapoznanie uczniów z realiami pracy w branży transport-spedycja-logistyka, w której to
w przyszłości mogliby szukać zatrudnienia by rozwijać umiejętności i kompetencje zdobyte w Zespole Szkół Ekonomicznych w  Radomiu.
Podczas dzisiejszej wizyty, zorganizowanej z inicjatywy pracy Szkolnego Ośrodka Kariery działającego w naszej szkole, uczniowie klas 3 i 4 kształcący się w zawodach: technik spedytor, technik logistyk i technik eksploatacji portów i terminali mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy i uwarunkowaniami praktycznymi funkcjonowania firmy w zakresie branży TSL. Ponadto Pani Anna Rabczyńska – specjalista i praktyk, omówiła stronę praktyczną realizacji usług transportowych, spedycyjnych i logistycznych realizowanych między innymi przez firmę, w której pracuje. Dzięki tak inspirującemu spotkaniu uczniowie mogli przede wszystkim:
  •  poszerzyć wiedzę na temat działania rynku w branży TSL,
  •  kształtować zawodowe walory edukacyjne jako proces wspierający  w przyszłości zatrudnienie.
Nasz gość chętnie udzielał odpowiedzi na wszystkie nurtujące uczniów pytania, na przykład na temat organizacji pracy logistyków, spedytorów, dyspozytorów i  kierowców w firmie transportowej, dokumentacji przewozowej w różnych gałęziach transportu, konwencji i regulacji prawnych w transporcie, ewidencji czasu pracy kierowców.
alt
 
SERDECZNIE DZIĘKUJĘMY  za poświęcony nam czas i spotkanie, które zachęca młodzież do inicjatyw kierowanych pod kątem zatrudnienia w branży transport-spedycja-logistyka.
alt
Autor: Marta Mortka