Jubileusz 100-lecia szkoly - 05.10.2018
n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Biblioteka / Konkurs "Zabawy językiem polskim"
duże małe domyślna
Konkurs "Zabawy językiem polskim" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dorota Niewiadomska   
Spis treści
Konkurs "Zabawy językiem polskim"
Page #
Wszystkie strony

Dnia 08.02.2017 roku w bibliotece szkolnej odbył się konkurs "Zabawy językiem polskim". Udział w nim wzięło 6 trzyosobowych drużyn z klas: 2E2, 2Lg2, 3Hp,3E1 i dwie grupy z 3SP. Drużyny rywalizowały w 5 kategoriach: kalambury (tytuły książek - rysowanie), znajomość związków frazeologicznych, tabu (opisz dany wyraz nie używając słów zakazanych), test dotyczący stylów funkcjonalnych polszczyzny oraz połącz w pary bohatera z książką, w której występuje. Najwięcej radości sprawiły kalambury i zabawa w tabu. Wszystkie grupy poradziły sobie bardzo dobrze. O pierwsze miejsce zacięty bój stoczyły drużyny z klas 3E1 i 3Hp.