n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Wydarzenia / Spotkanie na temat roli husarii w sarmackiej tradycji.
duże małe domyślna
Spotkanie na temat roli husarii w sarmackiej tradycji. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

Dnia 6.03.2017 odbyło się spotkanie uczniów klas 1Lg1 i 4E1 z panem Ireneuszem Kobrzyckim, pasjonatem dawnego oręża, poświęcone roli husarii w sarmackiej tradycji.

alt

Młodzież obejrzała elementy zbroi husarskiej oraz  broń - szablę, koncerz, nadziak. Miała także okazję zapoznać się z podstawowymi ćwiczeniami   z palcatami służącymi do wyrabiania szermierczych umiejętności.

alt
 Pan Kobrzycki w interesujący sposób wypowiadał się na temat polskiej historii, podkreślając zasługi Jana III Sobieskiego.

alt
Było to już kolejne spotkanie z naszym gościem.Uzmysłowiło uczestnikom, że historia nie jest tylko suchym zestawieniem faktów, ale także może inspirować do działania, stanowić powód do dumy z dokonań przodków.

alt

autor: Jolanta Żurowska