Jubileusz 100-lecia szkoly - 05.10.2018
n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Szkolny Klub Europejski / Polsko-niemiecki projekt kształcenia zawodowego i praktyk zawodowych.
duże małe domyślna
Polsko-niemiecki projekt kształcenia zawodowego i praktyk zawodowych. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

27 marca 2017 r uczniowie z Paderborn w Niemczech przybyli do naszej szkoły w celu odbycia zajęć i praktyk zawodowych. Praktykantów i ich opiekunów przywitała Dyrekcja Szkoły i koordynator projektu pani Bożena Błaszczyk-Ziętek.

alt

Uczniowie zwiedzili budynek szkoły, a także rozpoczęli w dniu dzisiejszym zajęcia, w których udział biorą również przedstawiciele uczniów z naszej szkoły z klasy 2Sp, 2Lg1 i 2Lg2.

alt

Projekt realizowany jest w ramach programu Polsko-Niemieckiej Komisji Ekspertów Grupa II Kształcenie Zawodowe Komitetu Edukacji przy Polsko-Niemieckiej Komisji Międzyrządowej. Partnerem naszej szkoły jest niemiecka szkoła o profilu ekonomicznym Ludwig-Erhard Berufskolleg Paderborn.

alt

W ramach projektu uczniowie odbędą zajęcia o tematyce zawodowej, językowej i kulturowej, wycieczki oraz praktyki zawodowe dla uczniów niemieckich w Radomiu oraz w Paderborn dla uczniów naszej szkoły (w okresie listopad-grudzień 2017).