n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Aktualności / NOWY KIERUNEK W EKONOMIKU !!!
duże małe domyślna
NOWY KIERUNEK W EKONOMIKU !!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paulina Szczepaniak   


Informacja dla gimnazjalistów


  W roku szkolnym 2017/2018 otwieramy nowy zawód
w szkole branżowej I stopnia: magazynier – logistyk.

 

 

 


BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA:  MAGAZYNIER-LOGISTYK  czas nauki: 3 lata

Magazynier- logistyk to zawód z perspektywami. Jest obecnie jednym z najbardziej popularnych, przydatnych i poszukiwanych zawodów. Często określa się go mianem np.: specjalisty ds. łańcucha dostaw, kierownika zakupów czy współpracy z dostawcami, planisty ds. dostaw.
Kto może zostać magazynierem-logistykiem?
Osoby solidne, uczciwe, sumienne i odpowiedzialne, które potrafią obsługiwać komputer oraz wykazują się znajomością jednego języka obcego na poziomie podstawowym.
Czym zajmuje się magazynier-logistyk?
Jest odpowiedzialny za przechowywanie, wydawanie produktów, materiałów czy surowców z magazynu. Do jego zadań należy kontrola jakości i ilości towaru przyjmowanego i wydawanego, rozmieszczanie towarów w magazynie, dokonywanie na bieżąco inwentaryzacji towaru.
Gdzie może pracować magazynier-logistyk?
Praktycznie wszędzie tam gdzie są składowane towary, produkty oraz potrzebny jest nadzór i prowadzenie gospodarki magazynowej. Czyli: w hurtowniach, magazynach, halach magazynowych, zakładach produkcyjnych, wydobywczych oraz sieciach sklepów i marketów handlowych, firmach spedycyjnych, składach itp.
Kontynuacja nauki:
Absolwent Szkoły Branżowej I Stopnia w zawodzie magazynier-logistyk, może kontynuować naukę w Branżowej Szkole II Stopnia, gdzie może uzyskać tytuł technika logistyka.