Jubileusz 100-lecia szkoly - 05.10.2018
n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / POWER staże / Sobotnie Palermo
duże małe domyślna
Sobotnie Palermo PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

W sobotę to jest 27 maja z samego rana zwiedzaliśmy historyczną cześć Palermo oprowadzani przez włoskich studentów turystyki wraz z ich nauczycielami.

alt

W programie mieliśmy Fontannę Pretoria, Kościoły San Martorana oraz San Cataldo, piękną katedrę wzniesioną w 1184 roku oraz dwa parki z niezwykłymi palmami, fikusami, oleandrami i platanami. Zafascynowani zabytkami i poznaniem rówieśników z Włoch spędziliśmy bardzo atrakcyjne popołudnie. Po południu zorganizowaliśmy jeszcze wyjazd do dzielnicy Mondello, gdzie znajduje się nie tylko publiczna plaża ale rowniez małe miasteczko z licznymi kafejkami, restauracjami, klubami i przystanią na kutry, motorówki i łodzie. Liczne wille w tej dzielnicy przy nadmorskiej promenadzie sprawiają że Mondello jest uznawane jako ulubione miejsce turystyczne na Sycylii. Jako przysmak Sycylii jemy  lody podawane w maslanej bułce, są one nieziemskie i przepyszne.

alt

więcej zdjęć w galerii zse.radom.pl/index.php
autor Marta Mortka