Jubileusz 100-lecia szkoly - 05.10.2018
n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Wydarzenia / Uroczystość 76-tej rocznicy śmierci św. Maksymilliana Kolbe
duże małe domyślna
Uroczystość 76-tej rocznicy śmierci św. Maksymilliana Kolbe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

 14 sierpnia 2017r. w dolnej części Kościoła Garnizonowego w Radomiu odbyła się uroczysta Msza św. zorganizowana przez Szkolny Klub Europejski w 76-tą rocznicę śmierci Św. Maksymiliana Kolbe.

W uroczystości wzięli udział : pani Dominika Jędrzejczak , Prezes Radomskiego Środowiska b.Więźniów, były więzień pan Kazimierz Błażewicz z małżonką, pani Aleksandra Kobza, siostrzenica bł.ks. Bolesława Strzeleckiego, mieszkańcy Radomia, uczniowie ZSE ( Anna Holewińska, Ewelina Kucharczyk, Wojciech Jasiński i Cezary Sławiński), absolwentka Katarzyna Rosłaniec i nauczyciele Maria Chmielnicka, Aneta Konwa.

alt

Uroczystość uświetnił Sztandar Zarządu Okręgowego Polskiego  Związku b.Więźniów  Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych. Poczet sztandarowy stanowili uczniowie ZSE ( Anna Holewińska 2Sp, Ewelina Kucharczyk 2Sp, Wojciech Jasiński 3Lg2). Liturgii przewodniczył proboszcz Kościoła Garnizowanego ks. Stanisław Drąg, a homilię wygłosił ks. Mirosław Dragiel Kapelan Policji Garnizonu Mazowieckiego. Czytanie odczytał uczeń klasy 4Lg Cezary Sławiński, a modlitwę wiernych koleżanka Maria Chmielnicka. Po Mszy św. delegacja naszej szkoły złożyła kwiaty przed ołtarzem św. Maksymiliana Kolbe.

autor: Aneta Konwa