Jubileusz 100-lecia szkoly - 05.10.2018
n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Wydarzenia / Międzynarodowy Dzień Kropki
duże małe domyślna
Międzynarodowy Dzień Kropki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

W dniu 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Książeczka The Dot Peter’a Reynoldsa opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.Kropka z książeczki o Vashti stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji . Od 2009 roku 15 września obchodzi się International Dot Day. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. 

alt

Na 2 lekcji nasi uczniowie otrzymali puste kartki, na których narysowali kropkę, a z tej kropki stworzyli swoje dzieło, gdyż kropka była motywem przewodnim.

alt

Uczniowie przebrani w kropki tego dnia byli nie pytani, a na długiej przerwie o 11:20 najlepiej ubrane osoby w kropki Grzegorz Mąkosa z kl. 2Lg1, Daria Gajewska z kl.3E1 i Kuba Gizicki z kl.1Lg2 otrzymali nagrody od pana dyrektora: dwudniowe zwolnienie z odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych kartkówek.

alt

Następnie na holu na 2 piętrze uczniowie ułożyli z wcześniej wykonanych kropkowych prac napis ZSE oraz kropki.

alt

Jury z prac wyłoniło dwa najlepsze kropkowe dzieła Magdaleny Czyżewskiej z kl.2E1 i Walerii Komisarowej z kl.3Lg2, a także przyznało kilka słodkich wyróżnień dla Izabeli Pluty z kl.1Lg1, Konrada Zadęckiego z kl.2Lg1, Katarzyny Popławskiej z kl.4E2, Dawida Kornafela z 1Lg1, Natali Wydry z kl.2E1,Weroniki Bator z kl.1Lg1 i Krystiana Małka z kl.1E1. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za włączenie się do pracy. Organizatorkami tego dnia były panie Anna Gregorczyk i Anna Własiuk

więcej zdjęć w galerii : Dzień kropki