n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Szkolny Ośrodek Kariery / Międzypokoleniowy Festiwal Filmowy KAMERA, AKCJA
duże małe domyślna
Międzypokoleniowy Festiwal Filmowy KAMERA, AKCJA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   
Szkolny Ośrodek Kariery działający w naszej szkole przekazuje informację, iż Fundacja Jaskółki.pl zaprasza wszystkich zainteresowanych uczniów do udziału w Międzypokoleniowym Festiwalu Filmowym KAMERA, AKCJA pt.: W butach mojego dziadka. Festiwal potrwa do 27 października i skierowany jest do uczniów w wieku 10-19 lat, których zadaniem będzie zaprezentowanie filmu nakręconego np. telefonem. Udział w Festiwalu daje możliwość przedstawienia rodziny, więzi międzypokoleniowych jako środowiska wychowania w wartościach, dlatego nasza szkoła chętnie propaguje takie idee.

 alt

Filmy zgłaszane na festiwal mogą być wykonywane przy użyciu telefonów komórkowych, smarfonów, aparatów fotograficznych lub kamer. Każdy może użyć dostępnego dla siebie urządzenia. Termin zgłoszeń upływa 10 października.
Festiwal zacznie się od warsztatów filmowych online, które odbędą się w okresie od 18 do 30 września na kameraakcja.net. Co kilka dni, na stronie publikowane będą kolejne kilkuminutowe filmiki warsztatu filmowego – jak zrobić film. Każdy film ma challenge z instrukcją. Zasady są proste: 1. Wybierasz film na stronie festiwalu. 2. Oglądasz. 3. Dostajesz wyzwanie z misją. 4. Efektem udziału w warsztatach będzie stworzenie filmu z udziałem seniorów, który weźmie udział w festiwalu. 

Zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu z panią Martą Mortką oraz do zapoznania się z plakatem akcji. 


Szczególy na http://www.kameraakcja.net i https://web.facebook.com/kameraakcja.net/.
autor: Marta Mortka