Jubileusz 100-lecia szkoly - 05.10.2018
n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Aktualności / Konkurs- Wolontariusz Roku
duże małe domyślna
Konkurs- Wolontariusz Roku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paulina Szczepaniak   

Naszym kandydatem w konkursie: „Nauczyciel – Wolontariusz roku 2017” jest  Zbigniew Milczarski – nauczyciel religii, wolontariusz, opiekun Wolontariatu, pracujący  w ZSE w Radomiu od 1. 09. 1990 roku. Nauczyciel dyplomowany od 19. 07. 2002 r. i posiadający aktualną wyróżniającą ocenę pracy.

 

 


    Zbigniew Milczarski założył w ZSE w Radomiu Szkolne Koło Caritas 11. 01. 2011 r. i od tamtej pory Wolontariat działa nieprzerwanie do dzisiaj i to działa bardzo prężnie i efektywnie. 
    Nasz kandydat zainicjował współpracę wolontarystyczną z:
- Caritas Diecezji Radomskiej,
- SCM Arka Radom,
- MOPS Radom,
- Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu,
- Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych „Pociecha”,
- Szlachetna Paczka,
- Osoby prywatne potrzebujące pomocy.
        Należy podkreślić, że akcje charytatywne, które przeprowadza pan Milczarski aktywizują zdecydowaną część społeczności naszej Szkoły. Akcja „Szlachetna Paczka” jest tego przykładem. Szkolny Wolontariat wybiera rodzinę, która otrzyma Szlachetną Paczkę a klasy włączają się wybierając konkretne produkty i rzeczy wchodzące w skład paczki, które przynoszą ze swoich domów i na które się składają i je kupują.
Innym przykładem działań charytatywnych jednoczących społeczność Szkoły we wspólnym działaniu jest akcja „Pola nadziei”. Wolontariusze  na jesieni sadzą cebule żonkili a wiosną robią kwesty z żonkilami i balonami. Cała Szkoła przez tydzień ma kolor żółty i jest nastawiona na pomaganie osobom dotkniętym chorobami nowotworowymi.
To panu Zbigniewowi zawdzięczamy formowanie wśród młodzieży a nawet i wśród nauczycieli  postaw prospołecznych.
        Działalność pana Zbigniewa w Wolontariacie to również dbanie o wolontariuszy, ich docenianie i motywowanie do jeszcze lepszej i skutecznej pracy. Dlatego organizuje najlepszym wolontariuszom wycieczki i nagradza ich dyplomami oraz drobnymi upominkami. Nie brakuje mu więc chętnych uczniów do pracy w szkolnym wolontariacie.
        Praca pana Zbigniewa i wolontariuszy jest doceniana. W roku szkolnym 2014/15 wolontariuszem roku Szkolnych Kół Caritas została wolontariuszka Weronika Skałbania a SKC otrzymało wyróżnienie i nalazło się wśród najlepszych SKC w Diecezji Radomskiej.
Podczas obchodów 25 - lecia Caritas Diecezji Radomskiej 18 maja 2017 roku, SKC przy Zespole Szkół Ekonomicznych, zostało nagrodzone złotym medalem - "IN CARITATE SERVIRE" przyznanym przez Caritas Polska!
        Pan Zbigniew Milczarski jest wolontariuszem i opiekunem Wolontariatu z dużym doświadczeniem, sumiennie i odpowiedzialnie wykonuje podjęte działania, jest autorytetem dla młodzieży w naszej Szkole. Bezinteresowne zaangażowanie i chęć niesienia pomocy,  jak i cała postawa pana profesora jako wolontariusza jest godna pochwały.