n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Pedagog i psycholog / Warsztaty integracyjne dla młodziezy klas I
duże małe domyślna
Warsztaty integracyjne dla młodziezy klas I PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

Warsztaty integracyjne dla młodzieży klas I  w Zespole Szkół Ekonomicznych w Radomiu  w roku szkolnym 2017/2018.

W miesiącu IX pedagog szkolny przeprowadził warsztaty integracyjne dla uczniów wszystkich klas I „ Poznajmy się ”. Głównym celem zajęć było wsparcie procesu integracji i rozwoju relacji pomiędzy uczestnikami zajęć. 
Zajęcia były odpowiedzą na potrzebę wzrostu spójności grupy rówieśniczej, pozwoliły młodzieży poznać się nawzajem, przyjrzeć się relacjom, jakie nawiązali między sobą, a także doskonaliły umiejętność współpracy. Zajęcia te umożliwiły  wzrost poczucia bezpieczeństwa w grupie oraz pozwoliły na spojrzenie z nowej perspektywy na relacje w klasie.
W/w zajęcia integracyjne są okazją do:
» podniesienia poczucia bezpieczeństwa w grupie.
» budowania więzi w grupie,
» obserwacji siebie i innych,
» twórczego wyrażenie siebie w grupie,
» rozwijania umiejętności porozumiewania się,
» pobudzania otwartości na odmienne opinie,
» doskonalenia umiejętności empatycznego współdziałania podczas realizacji zadań grupowych.
Zajęcia warsztatowe „ Poznajmy się ” były urozmaicone ćwiczeniami powiązanymi z dyskusją  (dotyczącą uczuć, myśli i zachowań) związanymi z konkretnymi sytuacjami, które wydarzyły się podczas trwania zajęć.Pozwala to na budowanie poczucia otwartości oraz umożliwia młodzieży przeniesienie doświadczeń z zajęć na codzienne funkcjonowanie w grupie szkolnej.
 
Pedagog szkolny 
mgr Justyna Nowak