n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Szkolny Ośrodek Kariery / Seminarium branżowe w Warszawie
duże małe domyślna
Seminarium branżowe w Warszawie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

W dniach 24 i 25 października br. w Warszawie odbyło się trzecie z cyklu 12 seminariów branżowych, adresowane do przedstawicieli branży transportowo-spedycyjno-logistycznej. W spotkaniu tym Zespół Szkół Ekonomicznych reprezentowały nauczycielki przedmiotów logistycznych: Teresa Sikorska oraz Sylwia Płaskocińska.

Gościem seminarium była Anna Zalewska – Minister Edukacji Narodowej.
alt

Pani Minister w swoim wystąpieniu podkreśliła znaczenie kształcenia praktycznego w edukacji zawodowej.
Zachęcała wszystkich pracodawców do współpracy przy tworzeniu podstawy programowej kształcenia w zawodach dostosowanej do potrzeb rynku pracy. Podkreśliła, jak ważnym ogniwem w systemie edukacji zawodowej są właśnie pracodawcy, którzy wspólnie ze szkołą mogą kształtować umiejętności praktyczne uczniów związane z danym zawodem. Pani Minister zachęciła uczestników seminarium do dyskusji o zmianach w edukacji zawodowej, aby była ona spójna z rozwijającą się gospodarką kraju.
 
Podczas seminarium zaprezentowano potencjał i kierunki rozwoju branży w zakresie transportu lotniczego, morskiego, kolejowego oraz drogowego ze spedycją i logistyką.Uczestnicy seminarium mieli możliwość

poznania nowej struktury podstawy programowej. Podczas warsztatów branżowych rozmawiali o zawodach kształconych w systemie szkolnym – czy ich liczba jest wystarczająca dla zmieniającego się rynku pracy oraz jakie umiejętności kształtować i jak je sprawdzać na egzaminie zawodowym, aby ułatwić absolwentowi szkoły rozwój zawodowy i wejście na rynek pracy.
 
autor:Sylwia Płaskocińska