n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Wydarzenia / A to sztuka właśnie.
duże małe domyślna
A to sztuka właśnie. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

 Od 17 X do 10 XI br. uczniowie klas maturalnych naszej szkoły - 4E1, 4E2, 4Lg -z inicjatywy i pod opieką swojej polonistki, pani Jolanty Żurowskiej, oraz wychowawczyni kl 4E2,pani Barbary Swat, uczestniczyli w cyklu wykładów przeprowadzonych przez mgr. Michała Grabowskiego, specjalistę ds. edukacji w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu.

alt
Podczas spotkań zostały zaprezentowane najważniejsze kierunki sztuki współczesnej. Młodzież obejrzała wystawy: "Od Malewicza do Strzemińskiego" i poplenerową ekspozycję XXXIV Pleneru dla Artystów Posługujących się Językiem Geometrii ,poznała przedstawicieli polskiej sztuki współczesnej.
alt
Praktycznym celem wyjść do Elektrowni jest przygotowanie przyszłych maturzystów do egzaminu z języka polskiego. Możliwość konfrontacji teorii z praktyką , interesujące wykłady, przyjazna atmosfera sprawiają, że czas spędzony w Centrum nie jest "nudnym oglądaniem dzieł", jak stwierdził jeden
z uczniów.
W grudniu nastąpi dalsza część zajęć.