n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Wycieczki
duże małe domyślna
Wycieczki
Wycieczka klasy 2 Sp do ZTE w Radomiu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Patyk   

Autor: Marta Mortka, Kamila Sikora

W dniu 01.10.2015 r. w ramach wycieczki przedmiotowej młodzież klasy 2 SP zawód technik spedytor wraz z nauczycielkami p.Kamilą Sikorą – organizatorką spotkania i p. Martą Mortką miała możliwość odwiedzić jedną z największych firm transportowych w Radomiu i województwie, lidera w organizacji transportu ponadnormatywnego w Polsce, mianowicie firmę ZTE Radom, mieszczącą się przy ulicy Toruńskiej w Radomiu. ZTE RADOM jest wyspecjalizowaną firmą prowadzącą transport drogowy za pomocą własnego taboru, realizującą transporty na obszarze całej UE, Skandynawii, Krajów bałkańskich i Turcji oraz Krajów wschodnich (Białoruś, Ukraina, Rosja, Kazachstan). Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci przez kierownictwo Firmy oraz mogliśmy zobaczyć z bliska specjalistyczne środki transportu, poznać specyfikę działania firmy transportowej, a także w interesujący sposób zapoznać się z planowaniem i realizacją procesów transportowych, logistycznych i spedycyjnych ładunków uniwersalnych i ponadnormatywnych w różnych gałęziach transportu. Dla większości uczniów była to pierwsza wizyta w realnym środowisku zawodowych działającym w branży transportowej. Nasze spotkanie zaowocowało wieloma korzyściami, przede wszystkim: 

  • mogliśmy doświadczyć bezpośredniego kontaktu ze specjalistami pracującymi w branży transport-spedycja-logistyka, 
  • dzięki aktywnemu uczestnictwu poznaliśmy od strony praktycznej realizację usług transportowych, spedycyjnych i logistycznych, 
  • zdobyliśmy wiedzę na temat działania rynku w tejże branży,
  • zapoznaliśmy się ze specjalistycznym taborem samochodowym.

Wycieczka przedmiotowa do ZTE w Radomiu daje możliwości oderwania się na chwilę od codzienności szkolnej i aktywniejszego rozeznania się w rzeczywistości zawodowej branży TSL. Dziękujemy serdecznie kierownictwu FIRMY ZTE w Radomiu i wszystkim osobom zaangażowanym za poświęcony nam czas oraz za prezentację powyższej problematyki.

alt

 
Śladami historii Radomia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Patyk   
Autor: Marta Mortka

W październiku 2015 roku wszystkie klasy drugie pod opieką wychowawców, miały okazję uczestniczyć w wycieczce z cyklu  "Śladami historii Radomia", poznając "Miejsca pamięci II wojny światowej w Radomiu". Taka wycieczka była okazją do poznania historii II wojny światowej, a także umożliwiła uczczenie walki, męczeństwa, cierpienia osób i miejsc pamięci z tego okresu w naszym mieście. Wycieczka była prowadzona dzięki współpracy Gminy Miasta Radom z Oddziałem Miejskim Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Radomiu.

alt

 

 
Wycieczka do Parlamentu Europejskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Patyk   

 

 Autor: Dorota Borowska

W dniach 11-15 września 2015 r. uczennica klasy 4e1 Katarzyna Markowska wraz z grupą młodzieży z regionu Mazowsza wzięła udział w wycieczce do Parlamentu Europejskiego na zaproszenie Europosła Zbigniewa Kuźmiuka. Wyjazd był dla Kasi nagrodą za zajęcie I miejsca w szkolnym etapie Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej. Uczestnicy wycieczki odwiedzili dzielnicę Laeken, w której znajduje się budowla przedstawiająca model kryształu żelaza tzw. Atomium. Kolejnym punktem wycieczki było miasto Gandawa, a następnie Brugia, nazywana flamandzką Wenecją. Na koniec pobytu młodzież zwiedziła Brukselę, siedzibę króla i parlamentu belgijskiego oraz siedzibę instytucji Unii Europejskiej.

altalt

alt 

 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 8