n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Deutsch hat Klasse
duże małe domyślna
Deutsch hat Klasse
Niemiecki ma klasę!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

W piątek 2.03.2018 roku nastąpiło uroczyste otwarcie  sali 208 w obecności Dyrekcji i przedstawiciela regionalnych mediów. Z tej okazji był tort z napisem „Deutsch hat Klasse” ufundowany przez pana Dyrektora Rafała Walczaka.

alt

Więcej…
 
Gra symulacyjna "Klasse mit Klasse". PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

8.02.2018roku uczniowie klasy 3Lg2 wraz z panią Anną Własiuk wzięli udział w grze symulacyjnej „Klasse mit Klasse”. Spotkanie zaczęło się od rozmowy o projekcie „Deutsch hat Klasse”. Ponieważ był to tłusty czwartek, nie mogło zabraknąć ciekawostek językowych, związanych z pączkami i faworkami (były też pączki oraz faworki). Następnie uczniowie  wraz z Dyrekcją Szkoły uczestniczyli w kilku grach językowych, m. in. z użyciem kolorowych kubków. 

alt

Więcej…
 
Udział w projekcie "Deutsch hat Klasse" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paulina Szczepaniak   

W roku szkolnym 2016/2017 Zespół Szkół Ekonomicznych brał udział w projekcie "Deutsch hat Klasse" zorganizowanym przez Goethe Institut w Warszawie. Zadanie konkursowe polegało na wspólnym dokonaniu zmian w aranżacji przestrzeni w klasie do nauki języka niemieckiego.
Grupa uczniów z klasy 2Lg2 (18 osób) pod opieką pani Anny Własiuk zaplanowała i przeprowadziła zmiany w sali 208 ucząc się języka niemieckiego w działaniu.

Za udział w projekcie szkoła, opiekun i wszyscy uczestnicy otrzymali od Goethe Institut dyplomy. Uczniowie otrzymali też upominki - worki. 

 
Gra symulacyjna ,,Klasa z klasą" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

23 stycznia 2017 r. pani Monika Łagowska z Goethe-Institut w Warszawie przeprowadziła w naszej szkole grę edukacyjną "Klasa z klasą", w której wzięli udział uczestnicy projektu "Niemiecki ma klasę" z kl. 2Lg2 wraz z opiekunem – panią Anną Własiuk.

Więcej…
 
Niemiecki ma klasę / Deutsch hat Klasse PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

 Jaki związek ma kolor ścian z lekcją języka niemieckiego? Z pozoru nie ma. Jakże często jednak pierwsze wrażenie jest mylne! Warto więc przyjrzeć się dokładniej projektowi „Niemiecki ma klasę / Deutsch hat Klasse” prowadzonemu przez Goethe-Institut w Warszawie.

Więcej…