n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Pedagog i psycholog
duże małe domyślna
Pedagog
Spotkanie z rodzicami klas I z psychologiem i pedagogiem szkolnym PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   
Spotkania z rodzicami klas I z psychologiem p. Magdaleną Rejmer oraz pedagogiem szkolnym p. Justyną Nowak w roku szkolnym 2017/2018.
 
W miesiącu IX podczas spotkań z rodzicami we wszystkich klasach pierwszych zostało zorganizowane spotkanie z psychologiem i pedagogiem szkolnym. Rodzice uczniów zostali zapoznani z godzinami pracy psychologa i pedagoga oraz z zakresem oferowanej pomocy psychologiczno – pedagogicznej zorganizowanej na terenie Zespołu Szkół Ekonomicznych  ( uwzględniając możliwość organizacji zajęć dydaktyczno – wyrównawczych i zajęć specjalistycznych ). 
 
Więcej…
 
Zadania psychologa/ pedagoga szkolnego w Zespole Szkół Ekonomicznych w Radomiu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paulina Szczepaniak   

Zadania psychologa/ pedagoga szkolnego w Zespole Szkół Ekonomicznych w Radomiu
zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 09 sierpnia 2017r. w sprawie zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach (Na podstawie art. 47 ust. 1 pkt.5 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59 i 949)  §24.

Więcej…
 
Zajęcia z policją. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

Dnia 05.10.2017 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych mieliśmy zaszczyt goscic funkcjonariuszy Policji z III Komisariatu Policji w Radomiu, którzy przeprowadzili zajęcia z zakresu konsekwencji prawnych stosowania przemocy psychicznej i fizycznej w stosunku do osób nieletnich. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem w w/w temacie, chętnie uczestniczyli w rozmowach, odpowiadali na zadawane pytania.

autor: Justyna Nowak

 
Jak ustrzec swoje dziecko przed uzależnieniem? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Pawłowska   
Autor: Dominika Jakubiak

Wiek dorastania jest dla młodego człowieka okresem eksperymentów, w tym okresie często podejmuje on działania, które są w jego mniemaniu przejawem dorosłości. Jednym z takich zachowań jest zażywanie substancji psychoaktywnych oraz spożywanie alkoholu. Przyczyn sięgania przez młodzież po substancje zmieniające świadomość jest wiele, do najczęstszych zalicza się ciekawość, postrzeganie alkoholu, narkotyków, dopalaczy jako jedynej drogi do dobrej zabawy oraz brak umiejętności odmawiania.

Więcej…
 
Cyberprzemoc - jak pomóc dziecku? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Pawłowska   
Autor: Dominika Jakubiak

Cyberprzemoc jest zjawiskiem, którego ofiarą może stać się również Państwa dziecko. Analizując przypadki zaistnienia przemocy wobec dzieci i młodzieży, można stwierdzić, że oprócz bezpośredniej przemocy (fizycznej, słownej, psychicznej) coraz szerszy zasięg ma przemoc wirtualna. Zanim przybliżę Państwu czym jest cyberprzemoc i jak się przed nią bronić, chciałabym aby spróbowali Państwo udzielić odpowiedzi na następujące pytania:

Więcej…
 
Rozważania nad uczciwością i sprawiedliwością PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Pawłowska   
Autor: Zofia Olędzka

W życiu często spotyka nas niesprawiedliwość. Wypadki, choroby, czy klęski żywiołowe nie dają się w ogóle traktować w kategoriach sprawiedliwości, bowiem każdy człowiek ma swoje własne zdanie na temat uczciwości i sprawiedliwości.
Stąd też poglądy różnych ludzi na uczciwość i sprawiedliwość bywają często odmienne od naszych. Wynika to z faktu, że poczucie uczciwości i sprawiedliwości leży głęboko w naszej sferze moralnej, którą kształtujemy powoli poprzez wszystkie okresy życia, najpierw w domu rodzinnym, potem w szkole i w środowisku rówieśniczym. Aby móc dokonać swojej własnej oceny uczciwości i sprawiedliwości należy najpierw głęboko zastanowić się nad swoimi myślami, czynami i postępowaniem w tym codziennym życiu w domu, szkole i w gronie kolegów i koleżanek.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 3