Jubileusz 100-lecia szkoly - 05.10.2018
n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Pedagog i psycholog
duże małe domyślna
Pedagog
Cyberprzemoc - jak pomóc dziecku? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Pawłowska   
Autor: Dominika Jakubiak

Cyberprzemoc jest zjawiskiem, którego ofiarą może stać się również Państwa dziecko. Analizując przypadki zaistnienia przemocy wobec dzieci i młodzieży, można stwierdzić, że oprócz bezpośredniej przemocy (fizycznej, słownej, psychicznej) coraz szerszy zasięg ma przemoc wirtualna. Zanim przybliżę Państwu czym jest cyberprzemoc i jak się przed nią bronić, chciałabym aby spróbowali Państwo udzielić odpowiedzi na następujące pytania:

Więcej…
 
Rozważania nad uczciwością i sprawiedliwością PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Pawłowska   
Autor: Zofia Olędzka

W życiu często spotyka nas niesprawiedliwość. Wypadki, choroby, czy klęski żywiołowe nie dają się w ogóle traktować w kategoriach sprawiedliwości, bowiem każdy człowiek ma swoje własne zdanie na temat uczciwości i sprawiedliwości.
Stąd też poglądy różnych ludzi na uczciwość i sprawiedliwość bywają często odmienne od naszych. Wynika to z faktu, że poczucie uczciwości i sprawiedliwości leży głęboko w naszej sferze moralnej, którą kształtujemy powoli poprzez wszystkie okresy życia, najpierw w domu rodzinnym, potem w szkole i w środowisku rówieśniczym. Aby móc dokonać swojej własnej oceny uczciwości i sprawiedliwości należy najpierw głęboko zastanowić się nad swoimi myślami, czynami i postępowaniem w tym codziennym życiu w domu, szkole i w gronie kolegów i koleżanek.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 2