n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Szkolny Klub Europejski
duże małe domyślna
Szkolny Klub Europejski
Spotkanie z panią Bożeną Winczewską. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

 Uczniowie klasy 2Pt uczestniczyli w spotkaniu z Panią Bożeną Winczewską pochodzącą z patriotycznej radomskiej rodziny Winczewskich zamordowanej przez niemieckich okupantów w październiku 1942 roku. W spotkaniu, które odbyło się w czwartek w Kaplicy Domu Pomocy Społecznej Św. Kazimierza, uczestniczyli uczniowie, mieszkańcy, przyjaciele Pani Winczewskiej oraz ks. Paweł Krasiński, który poprowadził modlitwę za Zmarłych. Uroczystość zorganizowała nauczycielka Bożena Błaszczyk-Ziętek.

alt

Więcej…
 
Msza Święta PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

 Pamiętamy!

W środę 14 sierpnia 2019r. w dolnej części Kościoła Garnizonowego w Radomiu odbyła się Msza Święta w 78- rocznicę  męczeńskiej śmierci świętego Maksymiliana Marii Kolbego.  
alt
Więcej…
 
Msza Święta w intencji nauczycieli-kierowników szkół powszechnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

 W niedzielę 2 czerwca uczniowie ze sztandarem radomskiego środowiska byłych więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych oraz nauczycielki Bożena Błaszczyk-Ziętek i Aneta Konwa uczestniczyli we Mszy Świętej w Kościele Garnizonowym w intencji nauczycieli - kierowników szkół powszechnych aresztowanych przez okupantów niemieckich, a następnie więzionych w obozach koncentracyjnych: Bolesława Lesiaka (z Dobruta), Józefa Sobuty (z Wałsnowa) i Stefana Witkowskiego (z Jastrzębia).

alt

Więcej…
 
Udział we mszy pogrzebowej Jana Liebnera. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

W ramach wieloletniej współpracy naszej szkoły ze Środowiskiem Byłych Więźniów Politycznych Niemieckich Obozów Koncentracyjnych w czwartek 23 maja uczniowie ZSE pod opieką pani A.Konwy  uczestniczyli we mszy pogrzebowej byłego więźnia obozów koncentracyjnych Gross-Rosen i Buchenwald,  radomianina Jana Liebnera.

alt

Więcej…
 
Msza Święta w intencji kanonizacji bł. ks. dr. mjr. Bolesława Strzeleckiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

Uczciliśmy 78. rocznicę śmierci ks. dr. mjr. Bolesława Strzeleckiego - Msza święta w intencji kanonizacji błogosławionego nauczyciela naszej szkoły.

2 maja w Kościele Garnizonowym w Radomiu odbyła się Msza święta w intencji kanonizacji błogosławionego  ks. dr. mjr. Bolesława Strzeleckiego. Wśród zgromadzonych parafian i mieszkańców Radomia w uroczystości uczestniczyło  37 uczniów naszej szkoły, nauczycielki  pani Aneta Konwa i pani Bożena Błaszczyk-Ziętek oraz pani Aleksandra Kobza siostrzenica Błogosławionego. 
alt
 
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 9